Társadalmi Megújulás Operatív Program (TÁMOP) 3.1.5-09/A/2

Pedagógusképzések (a pedagógiai kultúra

korszerűsítése, pedagógusok új szerepben)

Az Új Magyarország Fejlesztési Terv - Társadalmi Megújulás Operatív Program keretében kiírt TÁMOP-3.1.5-09/A/2 kódszámú, Pedagógusképzések (a pedagógiai kultúra korszerûsítése, pedagógusok új szerepben) című pályázat célja a pedagógiai kultúra korszerűsítése, mely egyrészt az intézményi implementációhoz is elengedhetetlenül szükséges új módszerek (tanulóközpontú, differenciált módszertan, változatos tanulásszervezési megoldások, kooperatív tanulási technikák, projekt módszer stb.), eszközök (pl. IKT) használatának széleskörű megismertetésével és elterjesztésével, másrészt az intézmények bevonásával, a szolgáltatások és intézményi fejlesztések korszerűsítésével történik.

A pápai Petőfi Sándor  Gimnázium által 2010. január 22-én beadott pályázatot a Közremuködő szervezet támogatásra alkalmasnak minősítette, így a Támogató döntést 2010. június 23-án írta alá az Oktatási Kulturális Minisztérium Támogatáskezelő Igazgatósága.

Ezzel az oldallal ezen pályázat előrehaladását szeretnénk bemutatni a 2010. augusztusi - 2012. áprilisi időszakban.

eu logo

kép egy kémiaelőadásról

Résztvevő szervezetek

nfu1    nfu2    esza

Projekt megnevezése: Társadalmi Megújulás Operatív Program, Pedagógusképzések (a pedagógiai kultúra korszerűsítése, pedagógusok új szerepben)

Projekt azonosítószáma: TÁMOP-3.1.5-09/A-2-2010-0144

A pályázat  keretében két tanár ( Antal Anetta, Vörösházi Ágnes) vesz részt továbbképzésen a Károli Gáspár Református Egyetemen, és magyar mint idegen nyelv szakos diplomát szereznek 2012-ben.

Gimnáziumunkban a magyar-angol két tanítási nyelvű tagozaton külföldi diákok is tanulnak, ők a SAC-17 NATO partnerségi program keretében Pápán dolgozó nemzetközi személyzet gyermekei. A külföldi tanulók a magyart mint idegen nyelvet tanulhatják intézményünkben.

A pályázat kezdete: 2010. augusztus 15., befejezése: 2012. április 30.

Az elnyert támogatás:                        6.259.341 Ft

új magyarország logó

Elkészültek  a TÁMOP 3.1.5.09/A/2 pályázat információs táblái

A pályázatban vállaltaknak megfelelően elkészítettük a projekt un. C típusú tábláit, melyek a pályázat pontos elnevezését „Pedagógusképzések a pápai Petőfi Sándor Gimnáziumban (magyar, mint idegen nyelv oktatása)”  ,valamint az elnyert támogatás összegét 6.259.341 Ft tartalmazzák.
Az egyik tájékoztató tábla az iskola egyik frekventált helyére, a bejárathoz, a másik a B épületben került kihelyezésre.

tamop00001     tamop00002     tamop00003

A 2010. októberében megvásárolt Packard Bell típusú notebookokat a pályázatban résztvevő kollégák rendszeresen használják: órára készüléshez, beadandó dolgozatok megírásához, a szakdolgozat elkészítéséhez.
A pályázatban foglaltaknak megfelelően - a nyilvánosság biztosítása érdekében - készítettünk néhány fényképet tanárainkról, miközben használják a projektes számítógépüket.

tamop00004     tamop00005

Diploma

A Károli Gáspár Református Egyetemen Antal Anetta és Vörösházi Ágnes átvette a mesterszak elvégzését igazoló oklevelet.
A sikeres tanulmányokhoz mindkettőjüknek gratulálunk!

vagi

A Pápa TV riportja a TÁMOP 3.1.5.09/A/2 pályázatról